Please complete the registration for all teams and an invoice and practice test will be emailed to you IMMEDIATELY. If you don't see the email-check your spam folder then put our email domain in your safe sender list to receive tournament info later. For more practice check out our Test Books from our online competition which are listed below. Registration costs $10 for students and T-shirts are available for an additional $10. Size 2X t-shirts cost $12 and size 3X t-shirts cost $13. Contact 1-888-835-2366 for more details. We accept Checks or Purchase Orders. Checks can be mailed to P.O. Box 16002 Huntsville, AL 35802.

Team Registration

  • Team 1
    • #num Student Name Grade Tshirt size
      1 3   4   5   6   7   8
      2 3   4   5   6   7   8
      3 3   4   5   6   7   8
      4 3   4   5   6   7   8
      5 3   4   5   6   7   8
Extra Tshirts (If Required)

Purchase Books

Advanced Contest Problems Vol. 1

Book contains problems for grades 7-8 from 2011-2014. There are thirteen tests with solutions. This product only available to U.S. and Canadian teams.

Price per Unit (piece): $25.00

 

Intermediate Contest Problems Vol. 1

Book contains problems for grades 5-6 from 2011-2014. There are thirteen tests with solutions. This product only available to U..S. and Canadian Teams.

Price per Unit (piece): $25.00

 

Rookie Contest Problems Vol. 1

Contest problems for grades 3-4 from 2012-2014. Book contains 8 tests. This product only available to U. S. and Canadian Teams.

Price per Unit (piece): $20.00

 

Advanced Contest Problems Vol. 2

Book contains problems for grades 7-8 from 2014-2017. There are twelve tests with solutions.

Price per Unit (piece): $25.00

 

Intermediate Contest Problems Vol. 2

Book contains problems for grades 5-6 from 2014-2017. There are twelve tests with solutions.

Price per Unit (piece): $25.00

 

Rookie Contest Problems Vol. 2

Book contains problems for grades 3-4 from 2014-2017. There are twelve tests with solutions.

Price per Unit (piece): $25.00

 

Primary Grade Challenge Math

1st - 3rd grad (gifted)

Price per Unit (piece): $25.00

 

Becoming a Problem Solving Genius

3rd - 5th (gifted)

Price per Unit (piece): $25.00

 

Upper Elementry Challenge Math

5th - 8th (gifted)

Price per Unit (piece): $25.00

 

Challenge Math

4th - 12th grade

Price per Unit (piece): $25.00